Požádat o kalkulaci bazénu

Rekonstrukce bazénů

Nejste spokojeni se stavem svého bazénu? Chátrající venkovní bazén nejenomže nevypadá dobře, ale také již neslouží svému účelu? Nabízíme vám dostupné varianty rekonstrukcí starých bazénů.
Rekonstrukce

Rekonstrukce plechových bazénů

Bazény z „vítkovických plechů“ byly dříve velmi oblíbené. Mezi nejobvyklejší problémy u tohoto typu bazénů patří popraskaný smalt a koroze, což má v konečném důsledku za následek, že dochází k úniku vody z bazénu. U tohoto typu bazénu nedoporučujeme rekonstrukci vyvložkováním těžké fólie. Dochází zde k prokreslení spojů plechů a nýtů, s kterými jsou vítkovické plechy spojeny. Výhodnější rekonstrukce je do konstrukce plechového bazénu zasadit samonosný plastový bazén. Lze se při rekonstrukci napojit na stávající rozvody technologie, nebo v lepším případě nainstalovat potrubí nové.
Rekonstrukce

Rekonstrukce plastových bazénů

Plastové bazény jsou v současnosti velice oblíbené druhy bazénu a dalo by se říct, že mají nejdelší životnost. Ale u dříve vyrobených bazénů (v současné době odolnější materiál s vysokou UV stabilizací) dochází k blednutí materiálu. U špatně svařených bazénů i k prasknutí spoje. Prasknutý spoj se může povést opravit, ale u starého křehkého materiálu je držitelnost opraveného spoje bez záruky. Proto se často přistupuje k rekonstrukci vyvložkováním bazénu těžkou fólií.
Rekonstrukce

Rekonstrukce betonových bazénů

Starší betonový bazén je obvykle nutné ošetřovat nátěry tak, aby nezačal praskat. Barva se však neustále loupe, takže k zabránění praskání skeletu se musí nátěry provádět každoročně. V tomto případě se nabízí rekonstrukce vyvložkováním těžkou fólií nebo i vsazením nového plastového bazénového skeletu. Původní betonový bazén slouží jako opěrná konstrukce k novému plastovému bazénu.
Oba způsoby rekonstrukce, ať již vyvložkováním těžkou fólií nebo vložením nového plastového skeletu bazénu, mají stejnou funkčnost. Předností těžké fólie je, že se nabízí výběr v mnoha dekorech a odstínech. Ale i jednobarevný bazén s křišťálovou vodou má své kouzlo…
© 2024 Bazény Rouha | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
layers